• Simple Item 8
  • Simple Item 1
  • Simple Item 5
  • Simple Item 2
  • Simple Item 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ŠV. JĖZAUS TERESĖS JUBILIEJUI – KNYGA APIE ISPANŲ MISTIKĖS MALDOS BŪDĄ.

2015-aisiais metais, švenčiant Šv. Jėzaus Teresės 500 metų gimimo jubiliejų ir Pašvęstojo gyvenimo metus, Paštuvos seserys basosios karmelitės kviečia į Teresiškojo Karmelio knygynėlį. Jame leidinėliai lietuviui skaitytojui atrinkti iš gausaus Karmelio dvasinių raštų lobyno, tikintis kiekvieną Dievo trokštantį paskatinti leistis į draugystės su Juo nuotykį.

Pirmasis leidinys Teresiškojo Karmelio knygynėlyje – tėvo Salvadoro Roso OCD knygelė, kurioje autorius pačios šv. Jėzaus Teresės, dar žinomos kaip Didžioji Teresė arba Teresė Avilietė, žodžiais išdėsto jos maldos esmę. Ši Visuotinės Bažnyčios pripažinta dvasinio gyvenimo ir maldos Mokytoja remiasi ne teorija, bet savo patirtimi.

Pasak jos, malda yra ne kas kita, kaip nuoširdus draugų pokalbis, bendravimas. Tikrai melstis – susitelkus atsiverti besąlygiškai ir mus perkeičiančiai Dievo meilei. Ją sutikę, būdami ištikimi, mokomės mylėti ir atleisti. Tikra malda pasireiškia konkrečiais darbais.

Knygelėje apžvelgiama tai, kas padeda melstis, būtinos maldos sąlygos ir vaisiai, taip pat maldos kelyje kylantys sunkumai ir patarimai, kaip juos įveikti. Teresės mokymą apie maldą padeda geriau suprasti jos maldų ir poezijos ištraukos.

Knygelės pabaigoje pateikiami pagrindiniai šventosios gyvenimo faktai.

Salvadoras Rosas Garsija OCD (Salvador Ros García) gimė 1955 m. Ispanijoje, Salamankos provincijoje. 1976 m. davė įžadus Basųjų karmelitų ordine. 1976–1981 m. studijavo teologiją Popiežiškajame Salamankos universitete. 1982-aisiais buvo įšventintas kunigu. 1984 m. Romoje, Popiežiškajame šv. Teresės teologijos fakultete, gilinosi į dvasingumo teologiją, ypač į Jėzaus Teresės gyvenimą ir mokymą. 1986–1999 m. dėstė Tarptautiniame šv. Teresės ir šv. Kryžiaus Jono centre Aviloje. Pastaruoju metu darbuojasi Šv. Kryžiaus Jono dvasingumo centre Segovijoje.

Tėvas Salvadoras – daugelio kursų bei rekolekcijų karmelitiškojo dvasingumo tema vadovas, įvairių tarptautinių kongresų apie mistikus karmelitus organizatorius. Šia tema publikavo daug knygų, straipsnių bei studijų. Šiuo metu tėvas Salvadoras rengia šv. Jėzaus Teresės raštų kritinį leidimą ispanų kalba, didžioji jų dalis jau išleista.

Šią knygelę galima įsigyti: mūsų vienuolyne bei šv. Kazimiero knygyne Kaune.

Pamaldų tvarka

07.30 val. Rytmetinė

8.05 val. Tercija

8.15 val. Šv. Mišios
(Šv. Mišių laikas gali būti keičiamas, kiekvienos dienos šv. Mišių laiką galite rasti skiltyje – Kalendorius)

12.45 val. Dieninė

14.30 val. Nona

17.20 val. Vakarinė 

20.30 val. Naktinė ir Aušrinė

Kalendorius