• Simple Item 7
  • Simple Item 1
  • Simple Item 8
  • Simple Item 5
  • Simple Item 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kviečiame į karmelitiškojo dvasingumo ir ispanų literatūros perlu tituluojamų knygų – šv. Jėzaus Teresės „Tobulumo kelio“ ir šv. Kryžiaus Jono „Šviesos ir meilės posakių“ – pristatymą.

Birželio 6 d. 19.00 val. Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje.

Birželio 7 d. 19.30 val. Kauno arkivyskupijos konferencijų salėje (Papilio g. 5).

Renginyje dalyvaus ispanas tėvas karmelitas Luis Arostegui Gamboa, knygų vertėja ses. Ieva OCD, redaktorė Elvyra Kučinskaitė, ses. Laima OCD, br. Valdas OCD, dr. Aurimas M. Juozaitis, dr. Valdas Mackela ir kiti.

Bažnyčios Mokytojos šv. Jėzaus Teresės knyga „Tobulumo kelias“ lietuvių kalba leidžiama pirmą  kartą. Nors „Tobulumo kelią“ šventoji rašė savo dukterims basosioms karmelitėms,  kiekvienas  Dievo ieškantis skaitytojas joje ras sau naudingų patarimų, kurie lyg kelio ženklai  padės jam  keliauti maldos keliu.

Bažnyčios Mokytojo šv. Kryžiaus Jono „Šviesos ir meilės posakiai“, pirmą kartą išversti iš originalo kalbos, – tai trumpos, dvasinės išminties kupinos sentencijos, parašytos dykumos Tėvų raštams būdingu stiliumi. Pasak autoriaus, šie patarimai, „nors trumpi ir negausūs, [...] yra naudingi ir veiksmingi, taip pat ir glausti, tad norinčiam jais pasinaudoti tikrai nebeprireiks jokių kitų, nes šie apima visus“.

Knygas pristatysiantis tėvas basasis karmelitas Luis Aróstegui Gamboa (Luis Arostegi Gamboa) – daugybės straipsnių karmelitiškojo dvasingumo temomis autorius, vertėjas į ispanų ir baskų kalbas, bendradarbiavęs žurnaluose Monte Carmelo, Revista de Espiritualidad, Karmel. Įvairių krikščioniškų ir kultūrinių organizacijų narys. 1971-aisiais apsigynė filosofijos daktaro laipsnį už darbą apie Dietrichą Bonhoefferį (Dytrichą Bonheferį). Įvairiose Ordino bendruomenėse ėjo ugdytojo ir dėstytojo pareigas. Vadovavo karmelitiškojo dvasingumo centrui Pamplonoje. Ne kartą išrinktas Ordino Navaros provincijos provincijolu. Basųjų karmeličių Navaros federacijos patarėjas. 2003–2009 m. – Ordino Generalinis vyresnysis. Šiais metais vėl išrinktas Šv. Joakimo provincijos (Navara) provincijolu.

 

Paštuvos seserys basosios karmelitės

Pamaldų tvarka

07.30 val. Rytmetinė

8.05 val. Tercija

8.15 val. Šv. Mišios
(Šv. Mišių laikas gali būti keičiamas, kiekvienos dienos šv. Mišių laiką galite rasti skiltyje – Kalendorius)

12.45 val. Dieninė

14.30 val. Nona

17.20 val. Vakarinė 

20.30 val. Naktinė ir Aušrinė

Kalendorius